Elazığ’da ‘8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü’ etkinliği

Elazığ’da ‘8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü’ kapsamında, okuma yazma öğrenen çocuklara kırtasiye malzemesi dağıtıldı..

Elazığ’da ‘8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü’ etkinliği
Elazığ’da ‘8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü’ etkinliği

Elazığ’da ‘8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü’ kapsamında, okuma yazma öğrenen çocuklara kırtasiye malzemesi dağıtıldı.
8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Hicret Mahallesi Sosyal Tesisinde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, İş-Kur tarafından düzenlen kurslarla okuma yazma öğrenen 70 Suriyeli ve Iraklı çocuğa kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Ayrıca, İl Halk Kütüphanesi tarafından sosyal tesis içerisinde bulunan kütüphaneye 300 adet kitap tahsis edildi.
Dünyada okuma yazma bilmeyen insan sayısının 700 milyona yaklaştığını belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, “ Türkiye’de yine 6 yaş ve üstü okuma yazma bilmeyenlerin oranı yüzde 3,78’ lerde olduğunu görüyoruz. Bizler başta ilimiz olmak üzere ülkemizde okuma yazma bilmeyen bir tek kardeşimizin kalmaması yönünde çalışmak zorundayız. Bu konuda özellikle Milli Eğitim ve Kültür Turizm Bakanlığı ile yetkililere çok önemli görevler düşmektedir. Bizlerde siyasetçiler olarak bu konuda yapılabilecek ne varsa kurum müdürleriyle yapacağız” dedi.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ ise, “Bu programdaki temel amacımız, okuma yazma alanında görmüş olduğumuz eksikleri gidermektir. Bundan sonra yapılması gerekenlerle ilgili atılacak adımların üzerinde durmamız gerektiğine inanıyoruz. Okuma yazma konusunda cesaret ve azimleriyle bu kurslarda örnek teşkil eden annelerimiz ve çocuklarımız bizim için çok önemli. Onları her alanda ve platformda desteklemek gerekiyor. Çocuklarımızın yarınlara umutla bakabilmesi için onların her alanda desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Okuma yazma her insanın temel hakkıdır” diye konuştu.
Etkinliğe, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Pirinçci, Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, ve okuma yazma öğrenen çocuklar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10 bin bekçi alınacak
10 bin bekçi alınacak
AK Parti’de süre uzatıldı
AK Parti’de süre uzatıldı