Elazığ’da 127 bin öğrenci ders başı yaptı

Elazığ’da 2017-2018 eğitim öğretim yılının sömestr tatilinin bitmesinin ardından 127 bin öğrenci bugün ders başı yaptı..

Elazığ’da 127 bin öğrenci ders başı yaptı
Elazığ’da 127 bin öğrenci ders başı yaptı

Elazığ’da 2017-2018 eğitim öğretim yılının sömestr tatilinin bitmesinin ardından 127 bin öğrenci bugün ders başı yaptı.
Türkiye genelinde olduğu gibi 2017 - 2018 eğitim öğretim yılının sömestr tatilinin sona ermesiyle 8 bin 700 öğretmen ve 127 bin öğrenci ikinci yarıya başladı. Sabah saatlerinde okullara gelen öğrenciler geçirdikleri 2 haftalık tatilin ardından arkadaşlarıyla buluşmanın mutluluğunu yaşadı.
Sömestr tatilinde ders çalıştığını belirten Azra Ayzek, “Okulun başlamasına çok sevindim. Çünkü arkadaşlarımı, öğretmenimi, okulumu çok özlemiştim. Onlarla ayrı kalmak beni biraz üzdü. Onları çok seviyorum” dedi.
Sömestr tatilinin ilk haftasında test çözümü yaptığını aktaran Oğuzhan Kaya ise, “Tatilde çarpım tablosunu ezberleyip, tatil kitabıma çalıştım. Kalan günlerde Malatya ve Diyarbakır’ı gezerek geçirdim. Okulu, arkadaşlarımı, öğretmenlerimi özledim. Tatilde okula gelmeyi istiyordum” ifadelerini kullandı.
Okulun açılmasına sevindiğini dile getiren Muhammet Ayaz Yaman ise, “Tatilde kitap okudum, dinlendim ve ikinci döneme bomba gibi başladım. İkinci dönemde derslerimde iyi olmak istiyorum. Derslerime iyi çalıştım ve çalışmamın karşılığını vereceğim” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Benzin ve motorine zam!
Benzin ve motorine zam!