ELAZIĞ'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE HAZIRLIKLARI BAŞLADI

ELAZIĞ'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE HAZIRLIKLARI BAŞLADI

ELAZIĞ'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE HAZIRLIKLARI BAŞLADI
ELAZIĞ'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın girişimleriyle Elazığ'a kurulması planlanan Vakıf Üniversitesi için istişare toplantısı yapıldı.

Elazığ protokolü ve iş adamlarının katıldığı toplantıda vakıf üniversitesinin kurulmasının gerektiği kanısı ortaya çıktı.

Toplantıya Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, VARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, İnönü Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Asım Künkül, ETSO Başkanı İdris Alan, TÜMSİAD Şube Başkanı Hakan Arslan, MÜSİAD Başkanı Hasan UzunTüm STK temsilcileri, öğretim üyeleri, iş adamları ve müteahhitler katıldı.
Vali Zorluoğlu, "Önemli bir ilim, irfan ve kültür şehri olan Elazığ’ın ikinci bir üniversiteyi hayata geçirme konusunu rahatlıkla konuşacak bir seviyeye gelmiştir. Bundan sonra ikinci üniversite kurulması için neler yapılabilir ona bakmalıyız" dedi.
Başkan Yanılmaz, "Bir şehri ayrıcalıklı yapan o şehri diğerlerinden farklı kılan özelikleri olmasıdır. Elazığ birçok özelliği ile öne çıkan şehirdir. Elazığ artık ikinci bir üniversiteyi hak etmiştir. Şehrin yöneticileri, akademisyenler ve iş adamlarını bir araya getirerek yeni bir üniversite kurulması konusunda istişare yapmak ve yol haritasını belirlemek için bu toplantıyı düzenledik. Vakıf üniversitesinin kurulmasında bize en büyük desteği Fırat Üniversitesi verecektir" diye konuştu.
Yıldız Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek de, Elazığ’ın yeni bir üniversiteyi kurarken dünya standartlarını yakalayabilecek bir altyapıyı hedeflemesi gerektiğini ifade etti.

Fırat Üniversitesi Rektörü Demirdağ ise, "Elazığ’da ikinci bir üniversitenin açılması elbette önemli ama asıl önemli olanın açılacak bölümlerin iyi bir fizibilitesinin yapılanarak stratejik olarak belirlenmesidir. Bu konuda Fırat Üniversitesi olarak her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.İkinci üniversite en çok şanlıurfa escort kadınlarının işine yarayacak ne kadar çok erkek o kadar çok nakit olduğunu söyledir.

ELAZIĞA İKİNCİ ÜNİVERSİTE HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Dağ keçisi öldürüp, karşı çıkan köylüyü darp ettiler
Dağ keçisi öldürüp, karşı çıkan köylüyü darp ettiler