Elazığ’a bronz madalya

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından, verdiği destek nedeniyle Elazığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) "Bronz Madalya Beratı" gönderildi.

Elazığ’a bronz madalya
Elazığ’a bronz madalya www.haberelazig.com

TSK'nın ÖSO ile birlikte Afrin'de gerçekleştirdiği başarılı operasyona manevi destek amaçlı Elazığ AFAD  personeli, TSK Güçlendirme Vakfına bağış yaptı. Bağışın ardından vakıf tarafından AFAD'a, destekleri nedeniyle "Bronz Madalya Beratı" verildi.

Düzenledikleri kampanyaya  tüm personelin katıldığını belirten AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı," Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve ülkemiz maddiyata ihtiyacı olmayacak kadar büyük bir devlettir. Amacımız manevi olarak yanlarında yer aldığımız göstermektir. Göndermiş olduğumuz yardım ise yerli ve milli silahların üretimine destek vermek amaçlı sadece karınca misali yanlarında olduğumuzu göstermek içindi. Sınırda ve sınır ötesinde bulunan ve devleti için canları ortaya koyan Mehmetçik kardeşlerimizin oradan Türkiye’ye baktıkları vakit kendilerinin çok önemli olduklarını göstermek ve 80 milyon insanın yanlarından olduğunu Mehmetçiklerimize göstermek amacındayız. Erkeğiyle, kadınıyla, çocuğuyla, yaşlısıyla, genciyle 80 milyonluk dünyanın en büyük ordusuyuz, kahraman ordumuz havada, karada muzaffer olsun. Güvenlik güçlerimizin bölgeye yaptığı operasyonlar komşularımıza ve bölgeye sulh ve sükun, huzur ve barış gelmesine öncülük etsin"dedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme vakfı tarafından kurum çalışanları adına Bronz Madalya Beratı gönderildiğini ifade eden Pıhtılı, beraatın verilmesinin AFAD ekibi olarak kendilerini onurlandırdığını söyledi.

elazığ afet ve acil durum müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetin geçen kış dağ keçilerini de etkiliyor
Çetin geçen kış dağ keçilerini de etkiliyor
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı