ELAZIĞ İŞKUR 2000 PERSONEL ALACAK

ELAZIĞ İŞKUR 2000 PERSONEL ALACAK

ELAZIĞ İŞKUR 2000 PERSONEL ALACAK
ELAZIĞ İŞKUR 2000 PERSONEL ALACAK

 

Ağaçlandırma İçin 2000 Kişilik Geçici İstihdam

Elazığ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Ağaçlandırma İçin geçici 2000 Kişi alacağını duyurdu.

Elazığ İş kurdan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; İşkur İl Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında işbirliği ile ilimizde ağaçlandırma faaliyetlerini artırmak amacıyla çalışma yapılacak vebu çalışmada toplam 19,600 Hektarda Bakım, Onarım, Teraslama ve Fidan dikimi yapılması hedeflenmektedir. Bu amaçla ilimize tahsis edilen (2000) kişilik geçici istihdam sağlayacak Toplum Yararına Programlara başvurularbaşlayacaktır. Orman İşletme Müdürlüğünde 1500 kişi, Orman Fidanlık Müdürlüğünde 500 kişi olmak üzere toplam 2000 kişi (6) altı aylığına istihdam edilecektir.2000 kişilik geçici kadronun 1000 kişilik kısmı merkezde1000 kişilik kısmı ise ilçeler ve ilçelere bağlı köylerde yapılacak olan çalışmalar için kullanılacak olup başvurular alınmaya başlayacaktır.

Başvurular; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüneşahsen veyaİnternet üzerinden yapılacaktır.Katılımcıseçimleri noter kura sistemi ile yapılacak olup,başvurular bizzat şahsın kendisi tarafından yapılabilecektir.TYP programı uygulanacakseçim sonucunda katılımcı görevlendirildiği kurumda çalışacaktır,Başvuruyapacakların ilan metinlerini inceleyerek projenin uygulanacağı alanlara ulaşım sağlayabilecekleribölgeleri tercih etmeleri ve ikametlerine en yakın yerlerden seçmeleri uygun olacaktır. Programdan yararlanmak isteyenlerin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne ve/veyainternet üzerinden www.iskur.gov.tr adresinden başvuru yapabileceklerdir.

Orman Fidanlık Müdürlüğünde yapılacak çalışma için 500 kişilik alımların başvuruları başlatılmış olup 29.03.2015 tarihine kadardevam edecektir.

Orman İşletme Müdürlüğüne tahsis edilecek olan 1500 kişilik istihdam için başvurular ise 27.03.2015 tarihinde başlayıp 05.04.2015 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir.

GENEL ŞARTLAR

TYP’ ye başvuracak katılımcıların, Kurumun o yöredeki İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine kayıtlı işsiz durumunda olmaları; en az 18 yaşını tamamlamış olmaları; herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık öğretim öğrencileri hariç); emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamaları; Kamudan herhangi bir ad altında maaş vb. gelirlerinin olmaması gerekmektedir.

TYP devam ederken katılım şartlarını taşımadığı belirlenen kişilerin TYP ile ilişiği kesilir ve bu kişiler son yararlanma tarihi üzerinden yirmi dört ay geçmedikçe yeni bir TYP’ ye başvuramazlar.

 

Tarım Bağkuru/Sigortası-İsteğe Bağlı Sigortalı-Engelli aylığı; 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin (4) numaralı alt bendine tabi olarak tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalılar, Engelli olmaları nedeniyle aylık bağlananlar TYP den yararlanamazlar.

Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamak; TYP’ ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamasını ifade eder.

Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç);TYP’ den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açıköğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder.

 

 

           

ELAZIĞ İŞKUR 2000 PERSONEL ALACAK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var