Elazığ Kürsübaşı Muş'ta Sahne Aldı

Elazığ Belediyesi Kürsübaşı Topluluğu, Elazığ'ın kadim geçmişini ve kültürünü anlatan birbirinden güzel ezgileri, Muşlular için seslendirdi

Elazığ Kürsübaşı Muş'ta Sahne Aldı
Elazığ Kürsübaşı Muş'ta Sahne Aldı

Muş Alparslan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konsere, Muş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Akedemik ve idari personel ile aileleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Konserde yaptığı konuşmada Elazığ ile Muş arasında 'Muş Türküsü'nün hangi şehre ait olduğu noktasında tatlı bir çekişmenin yaşandığını vurgulayan  Rektör Polat, Kürsübaşı ekibinden 'Hüseynik'ten çıktım seher yoluna' türküsünü özellikle seslendirmelerini rica etti.
Muşlu vatandaşlarımıza muhteşem bir program icra ederek şehrimizin kültürünü tanıtan Elazığ Belediyesi Kürsübaşı ekibi, birbirinden güzel türküler ve halaylar eşliğinde programını sonlandırdı.
Daha önce de birçok ilde gerçekleştirdiği muhteşem konserlerle ilimizin tanıtımına katkı sağlayan Kürsübaşı ekibini,  Muş'ta vermiş olduğu konser dolayısıyla tebrik eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ musikisini yaymak ve tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen sosyal ve kültürel etkinliklerin başka illerde de devam edeceğini belirtti.

elazığ kürsübaşı elazığ belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seçime kaç parti girecek
Seçime kaç parti girecek
Diyarbakır’da hain saldırı! Şehit ve yaralılarımız var
Diyarbakır’da hain saldırı! Şehit ve yaralılarımız var