Elazığ Kara Hazır

Elazığ Valiliğinde yapılan toplantıda karla mücadele çalışmaları ve kar yağışı durumlarında alınacak tedbirler ele alındı.

Elazığ Kara Hazır
Elazığ Kara Hazır
Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.
 
Başkan Yanılmaz: Belediye Olarak Kışa Hazırız
 
Toplantıda bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye olarak karla mücadele çalışmaları için gerekli tedbirleri aldıklarını ve bütün birimlerle birlikte göreve hazır olduklarını söyledi. Başkan Yanılmaz karla mücadele için Elazığ’ı 10 bölge şeklinde planladıklarını, sorumlularının ve ekiplerinin belirlendiğini kaydederek, öncelikle ana arterleri ve sokaklar ile toplu ulaşım araçlarının güzergâhlarını açık tutmayı hedeflediklerini söyledi.
 
Vali Zorluoğlu: Kurumlarımız Karla Mücadeleye Hazır Durumdadır
 
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Karla mücadele konusunda sorumlu kuruluşlarımızın aldıkları tedbirleri değerlendirmek ve varsa eksikleri gidermek için bir aradayız. Merkezde Belediyemiz ve belediye sınırları dışında İl Özel İdaremiz ve devlet yollarında Karayolları Bölge Müdürlüğü olmak üzere karla mücadelede esas çalışmaları yapacak kurumlarımız bunlardır. Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığımız da bu alanda kendi görev alanlarında sorumluluklar üstlenmiş kurumlardır. Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüz de bütün bu çalışmalarda esas verileri sağlayan kuruluşumuzdur. Memnuniyetle gördük ki kurumlarımız kış şartlarına ve karla mücadeleye hazır durumdadırlar. Bu hazırlıklar olağan kış koşulları içindir ancak bazen kış koşulları olağanüstü şartlarda da tezahür edebilmektedir. Bu durumlarda vatandaşlarımızın sabırlı olmalarını ve kurumlarımıza yardımcı olmalarını beklemekteyiz.
 
Bu kurumlar arasında koordinasyonu Valilik olarak biz gerçekleştireceğiz. Koordinasyon karla mücadele için çok önemlidir. Araç gereç paylaşımı ve personel ihtiyacının karşılıklı giderilmesi gibi konular çok önemlidir. Valilik olarak gerekli tedbirleri aldık ve almaya devam etmekteyiz. 
 
Vali Zorluoğlu: Ticari Araçlara Kış Lastiği Zorunlu Olacak 
 
Ticari araçlar için de 15 Aralık tarihinden geçerli olmak üzere yeni bir düzenleme getirdik. Buna göre 15 Aralık – 30 Mart döneminde ticari araçların kar lastiği takmalarını zorunlu hale getirdik. Bu konudaki duyurumuzu ayrıca gerçekleştireceğiz. İnşallah elbirliği ile bütün kurumların katkısı ve vatandaşlarımızın da desteği ile kazasız belasız bir kış sezonunu hep beraber yaşarız. 
Elazığ Valiliği Murat Zorluoğlu Mücahit Yanılmaz Elazığ Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var