Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Tıp Bayramı Programı Düzenledi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle program düzenlendi.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Tıp Bayramı Programı Düzenledi
Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Tıp Bayramı Programı Düzenledi
Sultan Sarayı’nda gerçekleştirilen programa Vali Murat Zorluoğlu, Eşi Sevcan Zorluoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Halil Akkuş, kamu kurumlarının temsilcileri, sağlık kurumlarının yöneticileri, doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda sağlık alanındaki çalışmalar hakkında bilgilendirme yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Halil Akkuş, sağlık teşkilatının geçtiğimiz yıl Elazığ’da toplam beş milyona yakın insana hizmet verdiğini ve bu hizmetini de kar yağışı gibi sessizce gerçekleştirdiğini söyledi. 

Programda konuşan Vali Murat Zorluoğlu ise şunları söyledi “14 Mart Tıp Bayramı tüm sağlık camiasına kutlu olun. Hekiminden, sağlık teknisyenine, hasta bakıcısına kadar özveriyle zor şartlar altında çalışan kıymetli dostlarımıza çok teşekkür ediyor ve 14 Mart Tıp Bayramı’nızı tebrik ediyorum. 

Biz sizleri 18 Ağustos gününden, İl Emniyet Müdürlüğümüze yapılan hain bombalı saldırı gününden hatırlıyorum. Olay yerine gittiğimde ilk sizleri, sağlık çalışanlarını görmüştüm.  Sizlerin yoğun gayretleri ve Elazığlıların da destekleri ile bütün yaralılar kısa sürede hastanelere ulaştırılmıştı. Daha sonra hastanelerde büyük fedakârlıklar başladı, izinli olanlar, istirahatli olanlar geri geldiler ve yaralıların tedavilerini kısa sürede gerçekleştirdiler.   

Elazığ, sağlığın tüm alanlarında, yatak sayısından bebek ölüm oranlarındaki başarıya kadar bütün noktalarda Türkiye ortalamasının üzerindedir. Hastaneler ve diğer imkânlar bakımından her geçen gün daha ileri gitmektedir. Yapımı devam eden Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi ile Elazığ’da sağlık alanında daha da üst noktaya gelmiş olacaktır. Aynı şekilde Üniversite Hastanesi de Her geçen gün kendini yenilemekte ve gelişmektedir. 

Biz bir aileyiz ve valilik olarak bütün kurumların uyum ve eşgüdüm içerisinde çalışmasından sorumluyuz. Sağlık teşkilatı bizim gözbebeğimiz ve en çok önem verdiğimiz kurumlardan biridir. Vatandaşımıza dokunan ve kamu hizmeti denince ilk akla gelen sağlık teşkilatıdır. Bu alanda yapılan yatırımlar yerini bulmuş ve şikâyetler sonlanmıştır. Ülkemiz bütçesinin çok önemli bir bölümünü sağlık alanına ayırmaktadır” dedi.

Vali Zorluoğlu konuşmasında daha sonra sezaryenle doğum oranındaki yüksekliğe dikkat çekerek bu oranların dünya ortalamalarına çekilmesi konusunda daha hassas olmaları konusunda sağlık camiasına uyarılarda bulundu. Antibiyotik konusunda bilinçsiz bir artış yaşandığına da değinen Vali Zorluoğlu, vatandaşların bu konuda bilinçlendirilmesinde bütün sağlık camiasına önemli görevler düştüğünü, bu alandaki israfın önüne ancak bu şekilde geçileceğine dikkat çekti. 

Programda daha sonra Sağlıksen tarafından Vali Zorluoğlu’na plaket verildi. Başarılı çalışmalar gerçekleştiren sağlık çalışanları da başarı belgelerini Vali Zorluoğlu ve Sevcan Zorluoğlu’nun elinden aldılar. 
Elazığ elazığ haber elazığ il sağlık müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var