Elazığ'da Bilim Şenliği Başladı

Elazığ’da 3 gün sürecek olan bilim şenliği başladı.

Elazığ'da Bilim Şenliği Başladı
Elazığ'da Bilim Şenliği Başladı

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Programı kapsamında, Elazığ Bilim Merkezi tarafından ’Elazığ Bilim Günleri’ etkinlikleri yapılıyor. Bilim merkezinde yapılan şenliğin ilk gününe Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Resul Şahin, Bilim Merkezi Müdürü Emir Süleyman Sanaç, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş,öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Elazığ Bilim Merkezi’nin geçen yıl TÜBİTAK’ın desteğiyle hizmete açıldığını belirten Vali Murat Zorluoğlu, "Elazığ Bilim Merkezi açıldığı günden beri hem ilimizdeki vatandaşlar hem de sınır olan komşu illerdeki vatandaşlarımız için önemli bir işlev üstlendi. Geçtiğimiz yıl içerisinde bilim merkezimizde çok sayıda etkinlik gerçekleşti. Bizim planladığımızın da çok üzerinde bir ilgi gördü" dedi.
Bilim Şenliği Programı kapsamında 3 gün içerisinde 20 atölyede 2 bin tane öğrencinin çeşitli etkinliklere katılacağını aktaran Vali Zorluoğlu, "Burada gerçekleştirilecek bilimsel aktiviteler ve eğlenceli diğer aktivitelerle birlikte beraber 2 binin çok üzerinde vatandaşımızın bu bilim şenliğine aktif şekilde katılacağını düşünüyoruz. İnşallah bu 3 gün bilimle dolu dolu geçecek. Gençlerimiz bir taraftan bilimsel etkinliklere katılırken bir taraftan da 3 gün boyunca eğlenceli vakit geçirecek" diye konuştu.
TÜBİTAK 4007 Elazığ Bilim Şenliği’nde, bilim gösteri şovları, kreatif etkinlikler, eğlenceli bilim deneyleri, planetaryum, ilginç icatlar, alternatif enerji araçları, interaktif atölyeler, sahne şovları, bilim oyunları, bilim söyleşileri, Harput’ta gökyüzü gözlemi ve sanatsal çalışmalardan oluşan 40’tan fazla farklı proje sergileniyor. 3 gün boyunca sürecek olan bilim şenliği etkinliklerinde 35 farklı okuldan ve tüm yaş grubundan bin 600 öğrencinin aktif olarak katılması planlanıyor.

Elazığ'da Bilim Şenliği Başladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
150 bin TL kül oldu
150 bin TL kül oldu
7 destek müjdesi!
7 destek müjdesi!