Elazığ Belediyesi'nden Öğrencilere Eğitim

Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi tarafından yarıyıl tatilinde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik görsel bilişsel zekalarına katkı sağlamak, dikkat ve konsantrasyon becerilerini arttırmak amacıyla düzenlenen 4 günlük Öğrenci Koçluğu Eğitim Programı tamamlandı.

Elazığ Belediyesi'nden Öğrencilere Eğitim
Elazığ Belediyesi'nden Öğrencilere Eğitim

Gelişim çağındaki çocukların, aile, okul ve arkadaşlarıyla olan tutumları ile yetenekleri ve değerlerine ilişkin farkındalık kazandırmayı amaçlayan programda, çocukların geleceklerini daha bilinçli olarak şekillendirmelerine katkı sağlandı. 

Alanında uzman eğitmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen programda, Çocuk Gelişim Testleri, Meslek Tanıtımları, İletişim Teknolojilerini Olumlu Kullanma, Hafıza Teknikleri, Başarısızlık Nedenleri/ Sınav Kaygısı, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Kitap Okuma Alışkanlığı, Dikkat Geliştirme Faaliyetleri, Değerler Eğitimi, Bilinçli Beslenme, Kendi Hikayeni Yaz, Özgüven Gelişimi ana başlıkları altında bir dizi eğitim verildi.

Eğitim programını tamamlayan çocuklar, programın son ayağında ise önce Elazığ Bilim Merkezi’ni ziyaret ettiler. ADEM personellerinindenetiminde gerçekleşen ziyarette, çocuklar merak ettikleri pek çok konuyu eğlenerek, öğrenme fırsatı yakaladılar. Son derece mutlu bir gün geçiren çocuklar daha sonra da Elazığ Belediyesi Mini Gösteri Merkezi’nde film izleme keyfini yaşayarak, programı tamamladılar.

Elazığ elazığ belediyesi mücahit yanılmaz elazığ haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’da korkutan deprem!
Diyarbakır’da korkutan deprem!
Otobüs şarampole devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Otobüs şarampole devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı var