Eğitim Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ile Hemodiyaliz Ünitesi Açıldı

15 Temmuz darbe sürecinin ardından gerçekleştirilen kanuni düzenlemeler ile Sağlık Bakanlığına devredilen eski Asker Hastanesi bünyesinde yeniden dizayn edilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi ile Hemodiyaliz Ünitesi düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

Eğitim Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ile Hemodiyaliz Ünitesi Açıldı
Eğitim Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ile Hemodiyaliz Ünitesi Açıldı

Eğitim Araştırma Hastanesi Rızaiye Ek Binasında düzenlemesi gerçekleştirilen ünitelerin açılış programına Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Adnan Seyrek, İl Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Halil Akkuş, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yunus Güneş, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Cahit Polat ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış öncesi Eğitim Araştırma Hastanesi Rızaiye Ek Binasında yapılan düzenlemeler hakkında bilgi veren Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Cahit Polat,  Asker Hastanesinin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlanmasının ardından dönüşüm sürecinin başarıyla tamamlandığını belirtti. Yeni hastanede poliklinik hizmetlerinin yanında Sağlık Kurulu’nun da faaliyet verdiğini belirterek, bütün rapor işlemlerinin bu birimde toplanmasının mevcut hastanelerde önemli bir rahatlamaya neden olduğunu söyleyen Polat, yeniden dizayn edilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi ile Hemodiyaliz Ünitesinin çok önemli bir hizmeti yerine getireceğine değindi.

Daha sonra Vali Zorluoğlu, Milletvekili Serdar ve beraberlerindeki heyet Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinin açılışını yaparak üniteyi gezdiler.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinin ardından Hemodiyaliz Ünitesinin de açılışını yaparak burayı da gezen Vali Zorluoğlu, Milletvekili Serdar ve beraberlerindeki heyet diyaliz ünitesini de gezerek ilgililerden bilgi aldılar.

Açılışların ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ’da sağlık sektörünün ne kadar ilerlediğine yerinde şahit olduklarını belirterek, Elazığ’ın gelecekte sağlık turizminin merkezi olmaya aday olduğunu ifade etti.

Elazığ Milletvekili Ömer Serdar ise Elazığ’ın sağlık sektörü açısından önemli bir merkez olduğuna değinerek, Asker Hastanesinin değişim ve dönüşüm sürecinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi ile Hemodiyaliz Ünitelerinin de burada toplanmasının önemli olduğunu söyledi. Serdar, ünitelerin daha da gelişerek bölgeye hitap eder hale geleceğini sözlerine ekledi.

Elazığ Sağlık Alanında Bölge Merkezi İddiasını Devam Ettiriyor

Sözlerine dün akşam İstanbul’da meydana gelen terör saldırısını lanetleyerek başlayan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ise, “İstanbul’da yaşanan saldırıyı şiddetle lanetliyorum. Terör örgütlerinin amacı ve vermek istedikleri mesaj bellidir. Terör örgütleri devletimizi ve milletimizi yenemeyeceklerini biliyorlar ancak bu tür eylemlerle halk üzerinde yılgınlık oluşturmak, terörü sürekli gündemde tutmak ve Türkiye’nin bölgesinde, dünyada güçlü bir ülke haline gelmesini engellemek istemektedirler. Ancak Türk Milleti birlik ve beraberliğini devam ettirerek terör örgütlerine en güzel cevabı vermeye devam etmektedir.

Asker Hastanesinin Sağlık Bakanlığına Devri Sorunsuz Bir Şekilde Gerçekleşti
 
26 Ağustos tarihinde yapılan Sağlık Bakanlığına devredilen Asker Hastanesinde yapılan bazı düzenlemelerin ardından hizmete hazır hale getirilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi ile Hemodiyaliz Ünitelerinin açılışlarını gerçekleştirdik. Elazığ Asker Hastanesinin Sağlık Bakanlığına devri çok sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiş ve dönüşüm sürecini tamamlamıştır. Bu süreci başarıyla yürüten bütün sağlık teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Bu devir sürecinin ardından hastanemizde yüzde 7 civarında olan doluluk oranı şu anda yüzde 80’nin üzerine çıkmış durumdadır. Hastanenin ulaşım ve bazı eksiklerin tamamlanması ile birlikte hastanemiz tam kapasite hizmet vermeye başlayacaktır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi ile Hemodiyaliz Ünitelerinde fiziki anlamda çok güzel düzenlemeler yapılmış bulunmaktadır. Bu hastanemizdeki düzenlemeler Harput Devlet ve Eğitim Araştırma Hastanelerimizde yeni düzenlemelerin yapılmalarına imkân sağladı. Sağlık Kurulu üniteleri bu hastanemizde bir araya toplandı. Vatandaşlarımıza daha güzel bir mekânda ve daha kısa sürede rapor verilebilmektedir. Elazığ bugün açılan birimler ve daha sonra yapılacak yatırımlarla sağlık alanında bölge merkezi olma iddiasını devam ettirecektir. Bütün vatandaşlarımızın yeni yıllarını bir kez daha kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir yıl diliyorum” dedi. 
Elazığ haber elazığ elazığ eğitim araştırma hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pertek’te feci kaza!
Pertek’te feci kaza!
‘Tunceli'yi bir çekim merkezi yapabiliriz’
‘Tunceli'yi bir çekim merkezi yapabiliriz’