Ebegem Eğitimleri Başlıyor

Ebegem Eğitimleri Başlıyor

Ebegem Eğitimleri Başlıyor
Ebegem Eğitimleri Başlıyor

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM), gençlerin gelişimine katkı sağlayacak yeni kurslarla sürüyor.

. EBEGEM bünyesinde Anne Üniversitesi, Temel Bilgisayar Kullanımı, Temel Arapça Dil Eğitimi ile Diksiyon ve Güzel Konuşma Teknikleri kurslarının ön kayıtları başladı. Hiçbir ön koşulun aranmadığı kurs kayıtları, 19 Eylül 2016 tarihinde sona erecek.
ANNE ÜNİVERSİTESİ’NDE 5. DÖNEM 
EBEGEM bünyesinde Elazığ Belediyesi tarafından annelerin donanımını artırarak, bilgilerini güncellemek ve sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Türkiye’nin 5. Anne Üniversitesi'nin 5. dönem ön kayıtları alınmaya başlandı. Anne ve anne adaylarına 8 hafta sürecek eğitimlerde, Fırat Üniversitesi’nden uzman eğitmenler tarafından verilecek İnsan İlişkileri ve İletişim, Sağlıklı Beslenme ve Yaşam, Eğitimde Ailenin Rolü, Girişimcilik, Boş Zaman Değerlendirme, Temel Dini Bilgiler, Ev Ekonomisi ve Yönetimi, Değerler Eğitimi, Aile Sosyolojisi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Kuran-ı Kerim (Tecvit) ve Osmanlıca dersleri verilecek.
TEMEL ARAPÇA DİL EĞİTİM KURSU
Yine EBEGEM bünyesinde İlahiyat Fakültesi öğrencileri ve Kur-an Kursu öğreticileri ile kişisel birikimlerini yükseltmek isteyenlere yönelik, uzman eğitmenler tarafından Temel Arapça Dil Eğitim Kursu ile Temel Arapça Dil Eğitim Kursu 2. kur eğitimleri için başvurular başladı. 120 saat Temel Arapça Dil Eğitimi alacak kursiyerlere, kurs sonunda Milli Eğitim İl Müdürlüğü onaylı sertifika verilecek.
TEMEL BİLGİSAYAR KURSU
EBEGEM bünyesinde katılımcılara bilgisayarda yazı yazmaktan başlayarak programlama, sunum ve internet işlemlerine kadar temel bilgisayar kullanım becerisi kazandıracak kursa ait yeni dönem kayıtları başladı. 160 saatlik eğitimin ardından kursiyerlere Elazığ Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı Bilgisayar Sertifikası verilecek.
DİKSİYON KURSU 
EBEGEM bünyesinde Türkçe’nin doğru, güzel ve etkili kullanımını sağlayarak, kişilerin kültürel gelişimlerine destek sağlamak amacıyla Diksiyon ve Güzel Konuşma Kursu düzenlenecek. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek 36 saatlik Diksiyon ve Güzel Konuşma Kursuna katılacak kursiyerler, güzel ve etkili konuşma teknikleri hakkında bilgi sahibi olurken, sosyal yaşamda da kendilerini en doğru ve etkili bir biçimde ifade edebilme fırsatı yakalayacaklar.
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kurs müracaatlarına yönelik herhangi bir sınırlamanın olmadığı belirtilerek, “Kurslarımıza katılmak isteyenlerin, İzzetpaşa Mahallesi Şehit Yüzbaşı Tahir Caddesi NO:19’da (Belediye lojmanları yanı) bulunan Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi’ne(EBEGEM) başvuruda bulunmaları gerekmektedir” denildi.
Ebegem Eğitimleri Başlıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var