DOÇ.DR.GENÇER; REKTÖR,YARDIMCISINI PROJEYE TERCİH ETTİ

DOÇ.DR.GENÇER; REKTÖR,YARDIMCISINI PROJEYE TERCİH ETTİ

DOÇ.DR.GENÇER; REKTÖR,YARDIMCISINI PROJEYE TERCİH ETTİ
DOÇ.DR.GENÇER; REKTÖR,YARDIMCISINI PROJEYE TERCİH ETTİ

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Merhum Nuri Orhan’ın vefatıyla ilgili bir açıklama yapan Öğretim Elemanları Sendikası İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Çetin Gençer Rektör’ün cenaze törenine katılmamasını eleştirdi.

NEDEN CENAZEDE YOKTU?

Kısa adı ÖGESEN olan Öğretim Elemanları Sendikası Elazığ İl Temsilcisi Yrd. Doç Dr. Çetin Gençer, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Orhan’ın vefatının ardından yazılı açıklama yaparak, Orhan’ın bu ani ölümünün kendilerini derinden üzdüğünü ifade etti.

Gençer, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden merhum Nuri Orhan’ın akşam saatlerinde ve genç yaşta kalp krizi geçirmesinin manidar olduğunu ifade ederek, nedeninin stres ve yoğun iş gücünün etkili olabileceğini belirtti.

İş sağlığı ve güvenliği açısından tüm çalışanların sağlık kontrollerinden geçirilmesi gerektiğini ve iş güvenliği açısından da çalışma süreleri ile ilgili üniversitede bir çalışma bulunmadığını vurgulayan ÖGESEN Elazığ İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Çetin Gençer, çalışanların bu tür olaylarla bir daha karşılaşmaması açısından gerekli önlemlerin alınmasının üniversite için elzem olduğunun altını çizdi.

Gençer, merhum Nuri Orhan’ın binlerce seveninin katıldığı cenaze törenine Rektör Kutbettin Demirdağ’ın Elazığ Belediyesinin de paydaşı olan Anne Üniversitesi’nin tanıtımı programına katılıp da kendi yardımcısının cenaze törenine katılmamasını ve cenaze töreni için üniversite yönetimi tarafından hiçbir organizasyonun yapılmamasını şiddetle kınadıklarını belirterek,  bu tutumun idari ve akademik personel arasında iş motivasyonunu olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Gençer şunları kaydetti: Rektör Yardımcılarımızdan merhum Nuri Orhan’ın vefatı Elazığ kamuoyunda büyük üzüntülere neden olduğu gibi Üniversite camiamızı da derinden üzmüştür. Ancak en büyük üzüntümüz de Fırat Üniversitesinin kurumsal olarak kendi yöneticisinin bu vefatına bile duyarsız kalmasıdır. Elazığ’ın en büyük değerlerinden biri olan merhum Nuri Orhan’ın bu acı olayı ne yazık ki Rektör Kutbettin Demirdağ’ın tercih nedenlerinden de biri olmuş ve Demirdağ tercihini yardımcısının cenazesini üniversitenin kurumsallığından önce insaniyete yakışır bir şekilde yapmaktansa Elazığ Belediyesi ile ortak yapılan bir projenin açılışına katılmaya tercih etmiştir.

Sayın Rektörün bu davranışı akademik çevrelerde de olumsuz yankılara neden olmuştur. En azından bir resmi tören yapılması gerekirken Rektörün cenaze namazına bile katılmaması camiamız adına üzüntü vericidir. Bu nedenle Sayın Rektörü bu davranışından dolayı ÖGESEN Elazığ İl temsilciliği olarak şiddetle kınıyoruz.

Gençer, son olarak ÖGESEN olarak, merhum Nuri Orhan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

DoçDrGençer ÖGESEN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç sahipleri dikkat! Yeni düzenleme kabul edildi
Araç sahipleri dikkat! Yeni düzenleme kabul edildi
Bu tilkiler her gün lokantada
Bu tilkiler her gün lokantada