Diyarbakır’daki saldırının detayları ortaya çıktı

Diyarbakır’da dün akşam düzenlenen el yapımı patlayıcı ve el bombalı saldırının detayları ortaya çıktı. Saldırıyı düzenleyen teröristlerin bölgeye attığı ses bombası ile polis ekiplerini tuzağa çekip, sonra el bombası attıkları tespit edildi. Ses üzerine bölgeye gelen polis ekiplerine teröristler tarafından atılan el bombasının şans eseri patlamaması büyük bir faciayı önledi, teröristlerin de tuzağı ellerinde patladı..

Diyarbakır’daki saldırının detayları ortaya çıktı
Diyarbakır’daki saldırının detayları ortaya çıktı
Diyarbakır’da dün akşam düzenlenen el yapımı patlayıcı ve el bombalı saldırının detayları ortaya çıktı. Saldırıyı düzenleyen teröristlerin bölgeye attığı ses bombası ile polis ekiplerini tuzağa çekip, sonra el bombası attıkları tespit edildi. Ses üzerine bölgeye gelen polis ekiplerine teröristler tarafından atılan el bombasının şans eseri patlamaması büyük bir faciayı önledi, teröristlerin de tuzağı ellerinde patladı.
Olay, dün saat 21.00 sıralarında merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesi’nde bulunan DEDAŞ Tahsilat Şubesi’nde meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, polis ekiplerine tuzak kurmak için plan yapan ve sayıları henüz tespit edilemeyen teröristler şube yerleşkesine önce el yapımı patlayıcı atarak polis ekiplerini bölgeye çekti. Gelen polis ekiplerine de el bombası atıldı. El bombasının patlamaması olası bir faciayı önledi. Polis ekiplerini tuzağa çekerek el bombalı saldırı yapan teröristler ise gecenin karanlığından faydalanarak kaçtı. Bölgeye gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri aldıktan sonra olay yerine çağrılan bomba imha uzmanları tarafından el bombası etkisiz hale getirildi. Can kaybı ve yaralananın olmadığı olayın ardından bölgede operasyon başlatıldı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var