Çocukların at binme keyfi

Elazığ’da yetim çocuklar at binme keyfini yaşadı..

Çocukların at binme keyfi
Çocukların at binme keyfi
Elazığ’da yetim çocuklar at binme keyfini yaşadı.
İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şubesi Yetim Komisyonu, tarafından koordine edilen ‘At Binme Etkinliği’ Fırat Üniversitesi Atçılık Eğitim Merkezinde yapıldı. Düzenlenen etkinlik kapsamında merkezde oluşturulan özel alanda, eğitimciler tarafından yönlendirilerek ata binmeyi öğrenen çocuklar, at binmenin keyfini çıkardı.
Çocukların sosyal hayata daha aktif bir biçimde dahil olmalarının amaçlandığı etkinliğe yaklaşık 50 çocuk katıldı. Fırat Üniversitesi olarak bütün sivil toplum kuruluşlarına destek verdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Özellikle kimsesiz, yetim çocukların İlim Yayma Cemiyeti tarafından sahiplenilmeleri bizim için oldukça önemlidir. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çiftliğimizdeki atlarımızla şehrimize gelen insanlara hizmet veriyoruz. Bu hafta sonu da yetim çocuklarımıza etkinlik kapsamında hizmet verdik” dedi.
Yetim öğrencilere yönelik at binme etkinliği düzenlediklerini açıklayan İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara, “Sosyal sorumluluk adına çocuklarımızın eğlenmesi, gezmesi, sosyal hayata katılması için bu etkinliği düzenledik. Burada 50’ye yakın çocukla bir araya geldik. İlim yayma cemiyetine kayıtlı birçok çocuk var. Onlarla sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde ilgileniyoruz. Bunlar toplumun her katmanından insanların katılması gereken bir sosyal sorumluluktur” diye konuştu.
İlk defa ata bindiğini dile getiren çocuklardan İsmihan Akın, “İlk ata bindiğimde korkmuştum fakat daha sonra korkum geçti çok mutluyum. Bugün iki defa ata bindim. Bir kere siyahına, bir kere de beyazına bindim. Şuan çok mutluyum” dedi.
Atçılık eğitim merkezini çok sevdiğini söyleyen çocuklardan Havvanur Öztürk ise, “Ata ilk bindiğim zaman korkmuştum. Şimdide biraz korkuyorum. Büyüdüğümde at binmeyi öğrenmek istiyorum. Buraya iyiki gelmişim çok memnunum. Ata binmek çok güzel bir duygu” şeklinde konuştu.
Atları çok sevdiğinden bahseden Baran Kılıç ise, ata bindiği zaman heyecanlandığını, kendi atının olmasını çok istediğini ve büyüdüğünde kendi atını alacağını ifade etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Benzin ve motorine zam!
Benzin ve motorine zam!