Cip yeşilleniyor

STK üyeleri, Cip'e fidan dikti.

Cip yeşilleniyor
Cip yeşilleniyor www.haberelazig.com

Elazığ Belediyesi Cip Mesire Alanına STK üyeleri ve üniversite öğrencileri 300 fidan dikti.Anadolu Realist Gençlik Hareketi Derneği, Genç Askon, ZİÇEV ve bazı STK'ların katılımıyla  Elazığ Belediyesi Cip Mesire Alanında fidan dikme etkinliği düzenlendi. 100 den fazla üniversite öğrencisinin katıldığı etkinlikte, 300 çam fidanı dikildi.

2017 yılında çalışmalarını başlattıkları Cip Mesire alanının şuanda bittiğini belirten  Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Ergüven,  “İnşallah Mayıs'ta açılışını planlıyoruz. Bugün bu güzel yerimizde 1,5 milyon metre kare alanda derneklerimizi misafir ediyoruz. Kendileri bize ağaç dikmek  istediklerini ilettiler. Bizde kendilerine alan göstererek ağaç dikmelerine yardımcı olduk. Bu ağaçları kendileri dikecekler. Ağaçların bakımını ve korunmasını biz yapacağız. Onlar yıllar sonra gelip ağaçlarını göre bilecekler"dedi. 

 Sivil Toplum Kuruluşları olarak Cip Mesire alanına çam fidanlarını dikmek için geldiklerini  ifade eden STK Platform Başkanı İbrahim Kayaoğlu, “Japonların bir ata sözü var '10 yıllık verim almak istiyor sanız ağaç dikin'. Biz 10 yıllık için değil geleceğimiz için, çocuklarımız için ağaç dikiyoruz. Bizim asıl meselemiz nesil ve gençliğimiz olduğu için genç kardeşlerimizle birlikte ağaç dikmeye geldik”diye konuştu. Etkinliğe katılan öğrencilerde, kendi adlarına dikili bir ağaçları olduğunu aktardı.   

cip araç dikimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetin geçen kış dağ keçilerini de etkiliyor
Çetin geçen kış dağ keçilerini de etkiliyor
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı