Bu tarihten itibaren ELBÜS'ler yollarda olacak

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın ‘Marka Şehir Elazığ İçin Çözüm Planları’ arasında yer alan çevre dostu, konforlu olan ELBÜS’lerin 23 Nisan'a trafiğe çıkacağı, bunun için de durak çalışmalarının başladığı bildirildi.

 Bu tarihten itibaren ELBÜS'ler yollarda olacak
 Bu tarihten itibaren ELBÜS'ler yollarda olacak www.haberelazig.com

Elazığ Belediyesi için toplam da 15 adet üretilen ELBÜS’ler,  23 Nisan 2018 tarihinde kentte şehir trafiğinde yerini alması bekleniyor. Belediye tarafından yapılan açıklamada, şarjlı bataryalı ELBÜS’ler için Malatya Caddesi üzerinde durak çalışmalarının başlatıldığı ve toplu ulaşıma yeni bir soluk getireceği aktarıldı.

Dünyada ilk kez Elazığ’da kullanılacak 18 metre uzunluğunda şarjlı, bataryalı, çevre dostu ve konforlu olan ELBÜS’ler için artık sona gelindiğinin belirten  Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz," Yerel seçimler öncesi açıkladığımız çözüm planlarında yer alan ELBÜS’ler için artık geri sayım başladı. Şehir trafiğini rahatlatacak ve toplu taşımaya önemli oranda katkı sağlayacak olan bu projemiz hayata geçtiğinde, vatandaşlar konforlu bir ulaşım sağlayacak. Yaptığımız anketle hemşerilerimizin rengini belirlediği bordo-beyaz ELBÜS’ler 23 Nisan 2018 tarihinde şehir trafiğinde yerini alacak. Otobüslerin durak yerleri ivedi bir şekilde yapılıyor"dedi.

elazığ belediyesi elbüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç kızın cesedi baraj gölünde bulundu
Genç kızın cesedi baraj gölünde bulundu
Pertek’te feci kaza!
Pertek’te feci kaza!