Bingöl’de 278 köy ve 4 ilçenin yolu ulaşıma kapandı

Bingöl’de etkili olan kar yağışı olan nedeniyle 278 köy ve 4 ilçe yolunun ulaşıma kapandığı, Karlıova ilçesine ise enerji verilemediği öğrenildi..

Bingöl’de 278 köy ve 4 ilçenin yolu ulaşıma kapandı
Bingöl’de 278 köy ve 4 ilçenin yolu ulaşıma kapandı

Bingöl’de etkili olan kar yağışı olan nedeniyle 278 köy ve 4 ilçe yolunun ulaşıma kapandığı, Karlıova ilçesine ise enerji verilemediği öğrenildi.
Türkiye genelinde bir çok ilde olduğu gibi Bingöl’de iki gündür kar yağışı etkili oluyor. Kar yağışı nedeniyle Bingöl’ün merkez ve ilçelerine bağlı 278 köy yolunun ulaşıma kapandığı ve yol açma çalışmalarının tipiden dolayı durdurulduğu öğrenildi. Tipi nedeniyle Bingöl-Adaklı, Yedisu, Yayladere ve Kiğı ilçe yollarının da ulaşıma kapandığı bildirildi. Karlıova ilçesinde ise elektriklerin bir süredir kesik olduğu, enerji verilemediği öğrenildi.

Bingöl Valiliği vatandaşları uyardı
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle vatandaşları uyaran Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, "Bingöl-Karlıova-Erzurum karayolunda tipi ve yoğun kar yağışı devam ediyor, kontrollü olarak geçiş sağlanıyor. Bingöl-Elazığ karayolunda kar yağışı yoğun olarak devam ediyor. Yol ulaşıma açık. Bingöl-Diyarbakır-Tapantepe bölgesinde tipi devam ediyor, yol ulaşıma açık. İlçe yollarımız kapalı. Karayolları ekipleri 24 saat aralıksız yol açma çalışmalarına devam ediyor" denildi.
Öte yandan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı 278 köy yolunun ulaşıma kapandığını ve çalışmaların durduğunu, tipinin durmasıyla birlikte yol açma çalışmalarına yeniden başlanacağını aktardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Kredi çekeceklere müjde!
Kredi çekeceklere müjde!