Advert

Bedelli askerlere seminer

Elazığ'da bedelli askerlere yönelik "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" semineri verildi.

Bedelli askerlere seminer
Bedelli askerlere seminer www.haberelazig.com

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  ile Milli Savunma Bakanlıklarının işbirliğinde, bedelli askerlik hizmetinden yararlananlara 21 günlük temel askerlik eğitimi kapsamında "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" konusunda farkındalık seminerleri veriliyor. Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Personeli tarafından, 8. Kolordu Komutanlığında bedelli askerlik yapan er ve erbaşlar için seminer düzenlendi.

Sosyal çalışmacı Muhammed Melik Alev tarafından düzenlenen seminerde, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele', 'Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele', 'Kadın-Erkek Eşitliği', 'Ulusal Mevzuat ve Başvuru Mekanizmaları' konularını anlatıldı.

İki bakanlığın arasında yapılan protokol kapsamında kadına yönelik şiddetle ilgili farkındalığın oluşması için çalışmaların sürdüğüne dikkat çeken İl Müdürü Suat Kenç ise,kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu, mücadelede yasal çalışmalar, eğitim çalışmalarının  kurumlar arası işbirliğiyle devam ettiğini kaydetti.

Yapılan çalışmalarda koordinasyonu artırma, şiddet mağduru kadınların korunması ve desteklenmesine yönelik kurumsal mekanizmaların güçlendirilmesinin tüm tarafların katkısı ile kararlılıkla sürdürüldüğünü de belirten Kenç," Bu gün 8. Kolordu Komutanlığımız bünyesinde iki seans şeklinde 800 askerimize Kadına yönelik şiddet konusunda seminer verildi. Bundan sonra da tüm kurumlarda olduğu gibi gibi askerlerimize yönelik seminerlerimiz de belirli periyotlarla sürecek"ifadelerini kullandı.

elazığ bedell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayınpeder gelinini vurdu
Kayınpeder gelinini vurdu
Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu?
Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu?