Bayanlara Ahşap Oymacılık ve Boyama Kursu

Elazığ Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Hayat Boyu Öğrenme Projesi’ kapsamında bayanlara yönelik Ahşap Oymacılığı ve Boyama Kursu açılıyor. Başvurular, 24.02.2017 tarihinde sona erecek

Bayanlara Ahşap Oymacılık ve Boyama Kursu
Bayanlara Ahşap Oymacılık ve Boyama Kursu

Geçmişi Orta Asya’ya dayanan kültürümüzün temel taşlarından olan ahşap oymacılığı, şimdilerde Elazığlı hanımların mahir ellerinde hayat buluyor.
Elazığ Belediyesi tarafından 2015 yılında açılan Ahşap Oymacılığı ve Boyama Kursuna katılan bayanlar, eğitim sürecinin ardından hayatlarına yepyeni bir pencere açtılar. Sabrı, maharetle birleştiren hanımlar ahşaba hayat vererek, birbirinden değerli sanatsal objeye imza atıyorlar. Ürettikleri bu ürünlerle kültürel değerlerimizi yaşatan hanımlar, bir yandan da ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar.
Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yeni dönem Ahşap Oymacılığı ve Boyama Kursu’na 18-40 yaş aralığında, öğrenci olmamak kaydıyla, sigortalı bir iş sahibi olmayan ve daha önce açılan Ahşap Oymacılığı ve Boyama Kursuna katılmayan bayanların başvuruda bulunabileceği bildirildi. Kurs başvurularının bugün itibariyle başladığı belirtilen açıklamada, kursa katılmak isteyen bayanların 24.02.2017 tarihine kadar 1 adet kimlik fotokopisi, 1 adet fotoğraf ile birlikte Elazığ Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Kalite Yönetim Bürosu’na başvurmaları gerektiği bildirildi. Kursa 25 asil, 10 yedek olmak üzere 35 kişinin başvurusunun kabul edilecek.
Elazığ Belediyesi’ne ait Doğukent Kaya Karakaya ek Hizmet binasında oluşturulan atölyede verilecek olan 6 aylık eğitim sonunda, kursiyerlere Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı ‘El Sanatları Sertifikası verilecek.

ahşap oymacılık elazığ kurslar elazığ ahşap oymacılık kursu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayram tatili 9 gün olacak mı?
Bayram tatili 9 gün olacak mı?
Vatandaşa güzel haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı
Vatandaşa güzel haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı