Başkan Yanılmaz, “İnsana yatırım geleceğe yatırımdır”

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezindeki (EBEGEM) çalışmaları önemsediklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, insana yatırımın geleceğe yatırım olduğunu söyledi..

Başkan Yanılmaz, “İnsana yatırım geleceğe yatırımdır”
Başkan Yanılmaz, “İnsana yatırım geleceğe yatırımdır”
Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezindeki (EBEGEM) çalışmaları önemsediklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, insana yatırımın geleceğe yatırım olduğunu söyledi.
EBEGEM’de eğitim gören kursiyerlere sertifikaları verildi. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediyesi Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ve çok sayıda kursiyer katıldı.
EBEGEM’de değişik alanlarda eğitim gören kursiyerlerin sertifika almaya hak kazandıklarını dile getiren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Sertifika almakla iş bitmiyor. Asıl iş başlıyor. Sizler öncelikle bir emek vererek zaman ayırdınız. Ben bilgimi arttırmak, kendimi daha çok geliştirmek, kalifiye bir eleman olmak istiyorum dediniz ve eğitim aldınız. Bir yere gittiğinizde ne iş yaparsın, diye sorulduğunda ‘efendim ne iş olursa ben yaparım’ diyen insan değil, ben ‘şu konuda uzmanım, bu konunun uzmanı oldum, bu işi çok iyi yaparım’ diyen kişi olmalısınız. Bu eğitimlerinde bir anlamı olsun” dedi.
Elazığ Belediyesi olarak birçok teknik çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Yol, kaldırım, alt geçit, üst geçitler yapıyoruz. Sosyal yaşam alanları yapıyoruz. Kültür Park, Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı, Cip Barajı Mesire Alanı ve Doğukent’te yaptığımız 15 Temmuz Şehitleri Kapalı Spor Salonu gibi birçok hizmetleri yapıyoruz. Bütün bu hizmetleri toplasak bir torbaya koysak, o torbayı sıksak, oradan bir damla düşse EBEGEM’de verdiğimiz eğitim kadar önemli olmaz. Çünkü oradaki eğitim insana yapılan bir yatırımdır. Eğer insana yatırım yapıyorsanız siz geleceğinize bir yatırım yapıyorsunuz demektir. İnsana yatırım yapıyorsanız, ülkemizin geleceği de emin ellerde demektir. Bu açıdan EBEGEM’de ki eğitimleri ve çalışmaları önemsiyorum” diye konuştu
Konuşmaların ardından EBEGEM bünyesinde açılan kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Benzin ve motorine zam!
Benzin ve motorine zam!