AÇLIK GREVİNDEKİ İŞÇİLERE MALATYA'DAN DESTEK GELDİ

AÇLIK GREVİNDEKİ İŞÇİLERE MALATYA'DAN DESTEK GELDİ

AÇLIK GREVİNDEKİ İŞÇİLERE MALATYA'DAN DESTEK GELDİ
AÇLIK GREVİNDEKİ İŞÇİLERE MALATYA'DAN DESTEK GELDİ

Malatya Sulama Birliğinden Açlık Grevinde Destek Ziyareti

Elazığ'da Eyüp Bağları Sulama Birliği'nden 5 yıldır para alamayan 34 işçiden 15'nin başlattığı açlık grevinin 5. günüde Malatya Sulama birli çalışanları tarafında ziyaret edildiler.

 Açık grevinin 5. gününde fenalaşanlar 112 ekipleri tarafından hastanelere kaldırılarak müdahalede bulunuldu.

TES İŞ Elazığ Şube Başkanı Erdeniz Erdim Malatya’dan gelen sulama birliği çalışanları ile açlık grevinde olan işçileri ziyaret ettiler. Erdeniz Erdem, bu arkadaşların çocukları var, evlerine ekmek götürmek istiyorlar. Yetkililer nasıl rahat ediyorlar anlamıyorum” dedi. Malatya’dan gelen Sulama Birliği çalışanları da Malatya ‘da geldiklerini ve basından takip etikleri arkadaşlarına destek vermek için yanınızdayız dediler.

Yapılan ziyaretlerin ardından, Malatya sulama birliği adına Ali Sönmez, yaptığı açıklamada,” Sulama birliği çalışanlarına sahip çıkılmasını ve açık grevinde olan arkadaşlarımızın haklarının en yakın zamanda verilmesi temennisi ile haklı davalarında yanlarında olduğumuz bildirmek için buraya geldik. Verilen hakların geri alınamayacağı gibi çıkan yasanında geriye doğru işletilmeyeceği hukuken bilinmektedir. Biz hakkımızın gereğini görmek istiyoruz. Tolerans istemiyoruz. Bizler siyasi partilerin amaçları içersinde olmayacağız, bizler ekmeğimizin peşindeyiz. Buradan Hükümete ve tüm muhalefette sesleniyoruz gerekli hukuki çalışmaların yapılmasını ve kimsenin mağdur edilmemesini istiyoruz. Sonuç olarak 5620 sayılı kanun ile verilen haklar görmezden gelinmeyerek mağdur edilmememiz için tüm yetkililere sesleniyoruz” diye konuştu

Elazığ Sulama birliği çalışanları adına Malatya Sulama Birliğinden gelenlere teşekkür eden Cihan Yeşilkaya, Bu gün açlık grevimizin 5. günündeyiz, arkadaşlarımız birer birer hastanelere kaldırıyorlar. Elazığ’da ki yetkililer artık sorunların üstünü örmeyi bıraksınlar ve gelsinler bu sorunlar nasıl çözülür diye bizimle görüşsünler.

Buraya sivil toplum örgütlerimiz geldi, Malatya’dan sesimiz duyuldu maalesef Elazığ’da ki yetkililer sesimizi duymadılar” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından açlık grevinde fenalaşanlar gelen 112 ekipleri tarafından hastaneye götürüldüler.

AÇLIK GREVİNDEKİ İŞÇİLERE MALATYADAN DESTEK GELDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pertek’te feci kaza!
Pertek’te feci kaza!
‘Tunceli'yi bir çekim merkezi yapabiliriz’
‘Tunceli'yi bir çekim merkezi yapabiliriz’