5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması

Uluslararası düzeyde düzenlenen ‘5. Ufka Yolculuk Bilgi Ve Kültür Yarışması’ başvuruları, 19 Şubat 2017’de sona eriyor. Türkiye çapında düzenlenen ve online olarak tüm dünyadan katılımın gerçekleşeceği ‘Kur’an- Kerim Meali’ konulu bilgi yarışmasına, 7’den 70’e herkes katılabilecek

5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması
5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması

Elazığ Belediyesi, Elazığ Eğitim ve Çevre Derneği (ELÇED) ve Akçakiraz Belediyesi sponsorluğunda, Server Gençlik ve Spor Kulübü organizasyonuyla düzenlenecek yarışma, ‘Yola Çıkmak İsteyene Yol Açık’ sloganıyla, 8 ayrı kategoride gerçekleştirilecek.
Sınav sorularının yaş gruplarına göre düzenlendiği yarışmada, A kategorisinde 6-10 yaş, B kategorisinde 10-14 yaş, C kategorisinde 14-19 yaş, D kategorisinde 19-30 yaş, E kategorisinde 30 yaş ve üzeri, F kategorisinde resmi veya resmi olmayan din görevlileri, G kategorisinde online ve H kategorisinde ise İngilizce online grubu yarışacak.
Yarışmanın A, B, C, D, E kategorilerinde birinci olanlara 2 umre seyahati + 2 bin 500 TL veya 2 dosta yolculuk + 2 bin 500 TL ya da 9 bin TL; ikincilere 2 umre seyahati + bin 500 TL veya 2 dosta yolculuk + bin 500 TL ya da 7 bin TL ödüllerinden biri, G ve H kategorilerinde yarışanlara ise birinci, ikinci ve üçüncüye tablet bilgisayar ödülü verilecek. Sınavda 60 puan ve üzeri alanlar arasında yapılacak çekilişle 10 kişiye umre seyahati veya dosta yolculuk ödülü verilecek.
Yarışmaya katılanlara il bazında ise A, B, C, D, E kategorilerinde birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın ödülü verilecek. Katılımcılar 26 Mart 2017’de gerçekleştirilecek olan sınava ilişkin ayrıntılı bilgiye ‘ufka yolculuk’ adlı internet sitesinden ulaşabilecekler.

elazığ elazığ haber Ufka Yolculuk bilgi yarışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milyonların yüzü gülecek!
Milyonların yüzü gülecek!
Ak Parti’de Tunsu Çiller sürprizi
Ak Parti’de Tunsu Çiller sürprizi