5 il için sıcak hava dalgası uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl’ün sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağını ve 5 ile 7 derece arasında hava sıcaklığının artacağını bildirdi..

5 il için sıcak hava dalgası uyarısı
5 il için sıcak hava dalgası uyarısı
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl’ün sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağını ve 5 ile 7 derece arasında hava sıcaklığının artacağını bildirdi.
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada," Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre cuma gününden itibaren önümüzdeki bir hafta boyunca yurdumuz genelinde olduğu gibi bölgemiz genelinde Malatya, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı tahmin edilmektedir. Önümüzdeki hafta sonuna kadar bölgemiz genelinde yağış beklenmezken, havanın az bulutlu ve açık geçeceği beklenmektedir"denildi.

Sıcaklık 5-7 derece artacak
Hava sıcaklıklarının tüm bölgede hissedilir derecede artacağını belirten merkezin açıklamasının devamında, Elazığ bölgesinde de mevsim normallerinin 5-7 derece üzerinde seyredeceğinin beklendiği kaydedildi.
Merkez ayrıca, bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Tunceli ve Malatya’da 36, Elazığ’da 37, Bingöl’de 35, Adıyaman’da ise 40 dereceye kadar yükselmesi beklendiğini aktardı.
Uyarıda da bulunan merkez, mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri, özellikle gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
7 destek müjdesi!
7 destek müjdesi!
Bedelliye 28 gün askerlik
Bedelliye 28 gün askerlik