23 Nisan coşkuyla kutlandı

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

23 Nisan coşkuyla kutlandı
23 Nisan coşkuyla kutlandı  www.haberelazig.com

Elazığ'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yıl dönümü  ilk olarak Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın koltuğunu Halit Hoca İmamhatip Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Kerem Berk Çiçek’e bırakmasıyla başladı. Elazığ’ın daha fazla büyümesi için projeler tasarlayacağını belirten Çiçek, “Okulda akıllı tahtamız yok ve bu olmalı. Otobüs duraklarının yanında durak kütüphaneleri olabilir. Elazığ iyi bir şehir ama daha çok gelişmesi lazım” dedi.

Şehitler tarafından kendilerine bırakılan bu ülkeyi daha ileriye götürmek gerektiğini dile getiren Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, “Daha çok çalışmak, iyi yetişmek, vatana ve millete faydalı birer fert olmak gerek. Bu kendimizi iyi yetiştirmekle, çağımızın  bilgilerini donanmakla oluyor. ikincisi ise  ahlaklı erdemli bir toplum yetiştirmekle oluyor. İki alanda da başarılı olduğumuz zaman  bu ülke istediği hedeflere ulaşacaktır. Günümüzde hem Türkiye’de hem de Elazığ’da örnek okullar, çok kaliteli de insan yetiştiriyorlar" diye konuştu.

Daha sonra Gazi Ortaokulunda 23 Nisan programı düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda öğrenciler şiir okuyup, dans, halk oyunları ve spor gösterileri yaptı. Etkinlik çeşitli yarışmalarda derece giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ve mehteran takımını ile sona erdi.

Etkinliği, Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, kurum müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

elazığ 23 nisan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman’dan acı haber! Şehitlerimiz var
Adıyaman’dan acı haber! Şehitlerimiz var
Araç sahiplerine kötü haber! Büyük zam geldi
Araç sahiplerine kötü haber! Büyük zam geldi