Ziraat Katılım Bankası bu alımların tamamını yıl sonuna kadar yapmayı planlıyor. Çok sayıda ilde hizmet vermek ve işsizliği azaltmak isteyen Ziraat Katılım Bankası, aldığı personele görevde yükselme imkanı da sağlayacak. Ziraat Katılım Bankası hazırlıklarını tamamladı ve 10 yeni şube ile açılış yapacağını duyurdu. Bu 10 yeni şube için Ziraat Katılım Bankası personel alımı yapacak. Bankanın ilk etapta personel alımı 3 bin olacak.

- Faizsizlik üzerine kurulan ve bu prensipte ilerleyen; kar ve zarar oranlarına göre fon toplayan ve bu fonları ortaklık, ticaret ve finansal kiralama gibi yöntemlerle kullandıran bir bankacılık modelidir. Kamunun katılım bankacılığına gireceğinin açıklanmasıyla gözler Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’na çevrilirken, kamu bankalarından ilk olarak Ziraat Bankası, ekim 2014’te BDDK’den katılım bankası kurmak için izin aldı.

Ziraat Katılım Bankası 29 mayıs itibariyle ticari hayatına merhaba dedi. Ziraat Katılım Bankası Yıl sonuna kadar açmayı planladığı 20 civarı şubesine 400 civarı personel istihdam edecek. Ziraat Bankası, açmayı planladığı Ziraat Katılım Bankası için 675 milyon TL sermaye ayırmıştır. Hedeflerinin gerçekleşmesine bağlı olarak da çalışanlarına 4 AYDA BİR ÇİFT MAAŞ vaadinde bulunuyor.

ZİRAAT KATILIM BANKASI 2015 YILINDA 400 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Kuruluş çalışmalarını yaklaşık 150 personel ile tamamlayan bankanın yıl sonuna kadar 400 personele ve 20 şubeye ulaşması planlanıyor. Ziraat Katılım ile bugün başlayan süreci faizsiz bankacılık alanında tarihi bir adım olarak niteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziraat'in ardından Vakıf Katılım ve Halk Katılım'ın da sektöre girerek kamu alanında katılım bankacılığı sayısının 3'e çıkacağını söyledi.

Alınan iznin ardından çalışmalarını hızlandıran Ziraat Bankası, Ziraat Katılım adıyla 29 Mayıs’ta faaliyetlerine başladı. Genel Müdürlüğü İstanbul’da yer alan bankanın ilk etapta tarihi yarımadada Eminönü’nde Genel Müdürlük binasının giriş katında yer alan şubesi hizmet verecek. Türkiye'nin dört bir yanında şubeler açmaya hazırlanan Ziraat Katılım Bankasının yüzlerce personel ihtiyacı doğdu. Türkiye’nin ilk kamu katılım bankası Ziraat Katılım, 29 Mayıs’ta resmi faaliyetlerine başladı. Personel alımına başlayacak olan bankanın başvuru şartları ve alım tarihleri de netleşmeye başladı.

Görevde Yükselmeler ise şu şekilde olacak;

Servis Yetkilisi:

3 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile "Yönetmen Yardımcısı" olabilirsiniz.

Banko Asistanı: 4 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile "Servis Görevlisi" olabilirsiniz.

Servis Görevlisi: 3 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile "Servis Yetkilisi" olabilirsiniz.

Uzman: 3 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile "Yönetmen" olabilirsiniz.

Yönetmen Yardımcısı: 2 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile "Yönetmen" olabilirsiniz.

İç Kontrolör Yardımcısı: 4 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile "İç Kontrolör" olabilirsiniz.

Uzman Yardımcısı: 4 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile "Uzman" olabilirsiniz.

İç Müfettiş: 3 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile "Kıdemli Müfettiş" olabilirsiniz. Ayrıca idari görev ile müdür olabilirsiniz.

Kontrolör: 3 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile "Yönetmen" veya "Kıdemli İç Kontrolör" olabilirsiniz.

Müfettiş Yardımcısı: 4 yılın sonunda kurum içerisinde gerçekleşecek sınav ile "Müfettiş" olabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası 2015 yılı içerisinde çok sayıda personel alımı yapmayı planlıyor. 2 bin personele ek olarak bin kişi de servis görevlisi olarak alınacak. Banka alımlarını yaparken ilk olarak yazılı sınav yapacak. Adaylar bu sınavda başarılı olursa daha sonra sözlü mülakata girecek. Adaylar mülakatlarda da başarılı olmalarının ardından işe başlayacak. Bankanın personel alımları için yapacağı sınavlar 21 ilde olacak. Sınava girecek adaylar ilk olarak bankaya 50 lira sınav ücreti ödeyecek. Ücreti ödeyen adaylar daha sonra Anadolu Üniversitesi'nin resmi web sayfasından başvurularını gerçekleştirecek. Başvuran adayların sınav yerleri daha sonra açıklanacak.

işte sınav yapılacak iller

- Adana - Ankara - Bursa - Antalya - Zonguldak - Sivas - Kayseri - İzmir - İstanbul (Avrupa) - İstanbul (Anadolu) - Denizli - Elazığ - Diyarbakır - Gaziantep - Erzurum - Konya - Kocaeli - Van - Trabzon - Eskişehir - Samsun Ziraat Katılım Bankası Başvuru Şartları - Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, - 1984 doğumlu ve sonrası olmak.

''ZİRAAT KARA GÜN DOSTUDUR''

Açılışta, Ziraat Bankası'nın sadece bir banka değil aynı zamanda kara gün dostu olduğunu söyleyen Erdoğan, ''Çifçinin, tüccarın ve esnafın daima yanındadır. Paradan para kazanmaktan ziyade ekonominin gelişmesine katkı sağlayan bir bankadır. 16 milyar lira zarar ile devraldığımız Ziraat Bankası çok ciddi kar eden bir kuruluş haline geldi. 12 yıl önce çiftçiye yüzde 59 faiz ile kredi veriyordu. Şimdi ise yüzde 0 ile 8 arasında faiz ile kredi veriyor.'' diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi